Skip to main content

Wprowadzone w Archicadzie zmiany są bezpośrednią odpowiedzią na zgłaszane potrzeby użytkowników. Dzięki ulepszonej funkcjonalności, nawigacji i dokładnym zestawieniom ilościowym Archicad ułatwia zespołom projektowym tworzenie doskonałej architektury. Wszystko poprzez pracę w jednym oprogramowaniu od rozpoczęcia projektów koncepcyjnych po dokumentację budowlaną i projekty techniczne.

Jedną z nowości w Archicad 25 jest także Integracja z popularnym na świecie silnikiem renderującym Redshift firmy Maxon.

Użytkownicy otrzymują natychmiastowy dostęp do ulepszeń Archicada po dokonaniu aktualizacji i mogą od razu zacząć je wykorzystywać w nowych i istniejących projektach.

Wszystkie nowości w Update 2 Archicada 25

 • Silnik renderujący Redshift firmy Maxon dla Archicad 25

To pierwszy na świecie silnik renderujący, w pełni obsługiwany przez karty graficzne (GPU), został stworzony, aby sprostać specyficznym wymaganiom współczesnego fotorealistycznego renderingu .

Obecnie Redshift dostępny jest jako Technology Preview dla użytkowników Archicad 25 posiadających Software Service Agreement (SSA) lub Forward Agreement. Jak komunikuje firma Graphisoft – Redshift będzie oferowany jako ekskluzywna korzyść dla abonentów Graphisoft Forward począwszy od Archicad 25 Update 3.

 • Otwarta współpraca

Aby ułatwić otwartą współpracę, Archicad obsługuje ponad 40 formatów eksportu i importu, w tym DWG, PDF, XLS i SAF, a także niezależne od producentów, branżowe standardy IFC i BCF.

 • Udoskonalone narzędzia projektowe w Archicad 25 Update 2
  • Natywny punkt geodezyjny – usprawnia przepływy pracy związane z koordynacją, dzięki czemu architekci mogą ustawić i zablokować punkt geodezyjny projektu oraz używać go do koordynacji z zainteresowanymi stronami – niezależnie od używanego oprogramowania.
  • Ulepszony proces eksportu IFC oznacza, że architekci i inżynierowie mogą łatwo wymieniać geometrię i dane modelu oraz mieć pewność, że udostępniają precyzyjny model.
  • Praca z modułami Hotlink jest teraz znacznie łatwiejsza, ponieważ modele mogą być teraz wypełniane informacjami bezpośrednio z programu Excel.
  • FRILO Connection – integracja modeli strukturalnych pomiędzy Archicad i FRILO – za pomocą jednego kliknięcia, przesyłane są zawsze aktualne informacje.
  • Projektowanie dokładniejsze i wydajniejsze – Archicad umożliwia architektom projektowanie z dokładnością i wydajnością, redukując błędy projektowe dzięki udoskonaleniu technologicznemu, które w wygodny sposób pozwala na sprawdzanie pełnych i częściowych nakładek liniowych.
  • Dostępna w wersji Technology Preview funkcja Sprawdź nałożone elementy -uzupełnia możliwości sprawdzania poprawności modelu w Archicadzie. Możliwość wykrywania częściowego nakładania się elementów zapewnia dostarczanie modeli sprawdzonych pod kątem przypadkowych błędów. Archicad 25 już teraz sprawdza czy elementy nie są powielone i w pełni nakładające się na siebie.
  • Wizualizacja – udoskonalone funkcje Wariantów graficznych przynoszą możliwość stosowania przezroczystości dla Wykończeń elementów oraz kontrolowania wyświetlania ich z konturów. Dzięki temu architekci i projektanci jeszcze łatwiej mogą spersonalizować wygląd swoich projektów.
  • Dokumentacja projektowa – nowa opcja Etykiet dla stref i wyświetlanie ich w przekrojach oraz możliwość łączenia komórek w zestawieniach zapewniają dokładne informacje we właściwych formatach.

W Graphisoft wierzymy, że to oprogramowanie musi dostosować się do architekta, a nie na odwrót – powiedział Shesh Gorur, wiceprezes ds. produktu w firmie Graphisoft. Narzędzie musi być na tyle elastyczne, aby można było je kreatywnie wykorzystać kreatywne i jednocześnie zachować zgodność z lokalnymi normami i przepisami. Graphisoft koncentruje się na dostarczaniu precyzyjnych narzędzi, które czynią nasze produkty bardziej elastycznymi i intuicyjnymi – pracujesz nad projektem, a proces przebiega w tle – dodał.

Zapraszamy do ściągnięcia polskiej wersji Update2 Archicada 25

https://graphisoft.com/solutions/archicad/archicad-25