Czwarta edycja konferencji odbędzie się w dniach 19-20 listopada 2019 r. w Warszawie. Podczas wydarzenia wystąpią polscy oraz międzynarodowi specjaliści technologii BIM, którzy opowiedzą o swoich doświadczeniach oraz zaprezentują przykłady praktycznego zastosowania.
Technologia BIM może być źródłem ogromnych korzyści, takich jak lepsza komunikacja międzybranżowa, lepsza jakość projektów, poprawa efektywności i kontroli procesu budowy, mniejsza ilość kolizji i błędów, łatwość zarządzania zmianami czy obniżenie kosztów użytkowania obiektów.
Tegoroczne wydarzenie zostanie podzielone na dwie części:
Szczegółowy program oraz informacje o prelegentach poniżej.
Prelekcje będą tłumaczone symultanicznie.
Na konferencję zaprasza firma
WSC Witold Szymanik i S-ka Sp. z o.o.
Architekt, konsultant ds. BIMu i IT, oraz pasjonat ds. skaningu laserowego i fotogrametrii.
Wdraża i nadzoruje procedury BIM i IT, jako BIM Manager w pracowni architektonicznej BDM’A edukując w zakresie BIM i ARCHICADa, oraz wspomagając procesy projektowe.
Wykładowca studiów podyplomowych Master’s in Global BIM Management w ZIGURAT GLOBAL INSTITUTE OF TECHNOLOGY.
Karol jest również certyfikowanym menedżerem BIM GRAPHISOFT i certyfikowanym ARCHICAD Professional. Poprzez swoje doświadczenie rozwija i aktywnie uczy technik oprogramowania.
TYTUŁ PRELEKCJI
Projekt architektoniczny z wymogami BIM dla inwestora publicznego
Agron Deralla jest BIM menedżerem w wiedeńskiej firmie AllesWirdGut, w której odpowiada za zarządzanie procesami i koordynowanie projektów BIM na terenie Austrii i Niemiec. Ukończył studia architektoniczne w 2005r. w Kosowie. Dalszą edukację kontynuował na uniwersytecie wiedeńskim, gdzie w 2007r. ukończył z sukcesem studia w zakresie budownictwa i technologii „Building Science and Technology“. W swoim środowisku znany jest jako BIMster. Przez ostatnie 19 lat jego głównym narzędziem pracy jest ARCHICAD, a przez ostatnie 4 lata także Solibri Model Checker. Agron interesuje się też innymi innowacyjnymi programami, które w sposób efektywny ułatwiają projektowanie BIM.
Agron Deralla pracuje jako architekt od 2006r., przez ostatnie 10 lat w technologii BIM. Pracę w AllesWirdGut rozpoczął w 2014 roku jako architekt, a w 2016r. oficjalnie objął obowiązki BIM menedżera. Jego zadania w zespole obejmują wdrażanie strategii BIM oraz zarządzanie kontrolą jakości i koordynacją BIM, a także kierowanie wszystkimi innymi istotnymi działaniami wspierającymi procesy openBIM podczas projektowania. Agron bierze też udział w licznych konferencjach miedzynarodowych dzieląc się swoją wiedzą o openBIM i doświadczeniami w implementacji BIM w wielobranżowych zespołach projektowych. Tematem prelekcji Agrona na konferencji NOWE OBLICZE BIM będą korzyści płynące z przygotowania i realizacji inwestycji w technologii BIM, nawet… bez uczestnictwa inwestorów.
TYTUŁ PRELEKCJI
BIM jest magiczny - Interdyscyplinarna współpraca
Inżynier budownictwa, inżynier informatyk, konsultant specjalizujący się w zagadnieniach związanych z wdrożeniem procesów BIM u Zamawiającego. Wykładowca studiów podyplomowych BIM (PK, AGH, PW, WSB). Od ponad 20 lat zajmuje się szeroko pojętą cyfryzacją budownictwa. Autor dokumentów BIM Zamawiającego dla wielu inwestycji publicznych. Kieruje zespołami wdrażającymi BIM, m.in. zespołem ekspertów wspierającym GDDKiA w realizacji projektu pilotażowego BIM. Koordynator i członek zespołu autorskiego BIM Standard PL. Współautor książki „BIM w praktyce. Standardy, wdrożenie, case study” PWN 2018, uznanej za najlepszy podręcznik techniczny w konkursie TECHNICUS 2018, nagrodzony Nagrodą Ministra Inwestycji i Rozwoju. Prezes Fundacji Europejskie Centrum Certyfikacji BIM.
TYTUŁ PRELEKCJI
Polski BIM 2019
Vitali Krestianchik, biorąc przykład z ojca architekta, wybrał swoją ścieżkę kariery już jako dziecko. W 2006 roku ukończył architekturę na Brzeskim Państwowym Uniwersytecie Technicznym na Białorusi. Podczas studiów na uniwerytecie Vitaly zainspirował się ARCHICADem i zasadami jego działania, później znanymi jako BIM. Po przeprowadzce do Moskwy w 2008 roku brał udział w projektach architektonicznych i projektach BIM kilku centrów handlowych i Szpitala Dziecięcego Morozowa w Moskwie. Vitaly jest sprawnym użytkownikiem nie tylko ARCHICADa, ale również programów AutoCAD Architecture, Revit, Navisworks i Solibri. Jednak, to ARCHICAD jest jego głównym narzędziem projektowym i używa go w absolutnie wszystkich projektach. Obecnie pracuje CPU Pride jako główny odpowiedzialny za BIM.
Creative Production Union PRIDE powstało w 2013 roku. Firma zapewnia pełną gamę usług: od stworzenia koncepcji architektonicznej i oceny potencjału urbanistycznego terytorium do tworzenia dokumentacji budowlanej i wykonawczej budynków oraz nadzór nad ich budową. Firma aktywnie uczestniczy w konkursach architektonicznych i współpracuje z dużymi międzynarodowymi biurami projektowymi, dostosowując ich pracę do realiów rynku rosyjskiego i lokalnych przepisów, doradzając na wszystkich etapach realizacji. Zwycięzca krajowego konkursu „Technologie BIM 2016” w kategorii „Obiekt sportowy”. Zwycięzca otwartego międzynarodowego konkursu na zagospodarowanie nasypu admirała Serebryakova w Noworosyjsku we współpracy z Zaha Hadid Architects. Finalista zamkniętego międzynarodowego konkursu na zagospodarowanie dzielnicy Rubliowo-Arkhangelskoye w Moskwie we współpracy z Zaha Hadid Architekci. Jeden z projektów pracowni, Centrum Gimnastyki Rytmicznej, jest flagowym projektem ARCHICADa 23. Został także zakwalifikowany na tegoroczny Światowy Festiwal Architektury w kategorii „Budynki ukończone – sport”.
TYTUŁ PRELEKCJI
Ewolucja z OPEN BIM
Mgr inż. arch. Tomas de Loo
Audytor i trener standardów BIM ISO 19650 i PAS 1192 w BSI Group:
Tomas jest aktywny zawodowo w sektorze budowanym od ukończenia studiów architektonicznych w roku 2010, pracując dla firm architektonicznych oraz jako niezależny architekt i wykonawca. Okres ostatnich 6 lat koncentrował się na zarządzaniu procesami z międzynarodowymi projektami wdrażania systemów zarządzania oraz wykonywaniu audytów. Od 2017 roku Tomas współpracuje z entuzjastycznym i progresywnym zespołem BSI Group nad rozwojem standardów BIM, szkoleniami, analizami luk, audytami i certyfikacjami standardów BIM w Polsce, krajach Beneluksu i Skandynawii.
TYTUŁ PRELEKCJI
3 zagadnienia audytowe ISO 19650
Robert Łataś pracuje w firmie thinkproject od 2016 roku na stanowisku Technical Account Manager. Odpowiada za konfigurację i wdrożenie rozwiązań Common Data Environment – CDE do projektów na rynkach Europy Środkowo Wschodniej. Zajmuje się również doradztwem i nadzorowaniem projektów realizowanych w technologii BIM. Jest entuzjastą nowych technologii i cyfryzacji w budownictwie. Chętnie dzieli się wiedzą na temat CDE, biorąc udział w licznych konferencjach i warsztatach.
Ukończył Budownictwo na Politechnice Warszawskiej. Jest również absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Od 2016 roku jest doktorantem na Politechnice Warszawskiej, pełniąc funkcję przewodniczącego Wydziałowej Rady Doktorantów Wydziału Inżynierii Lądowej.
thinkproject #constructionintelligence
thinkproject jest liderem w dziedzinie cyfrowych rozwiązań dla budownictwa. Stale poszerza swoje portfolio produktów, tak by dostarczać klientom optymalne rozwiązania na różnych płaszczyznach zapotrzebowania. Oprócz platformy CDE, do grupy produktów thinkproject należą: rozwiązania do zarządzania umowami FIDIC i NEC – CEMAR, rozwiązania dla infrastruktury EPLASS, usługi do zarządzania dokumentami planConnect, oprogramowanie LASCOM AEC do PLM oraz profesjonalne rozwiązania dla BIM – DESITE.
TYTUŁ PRELEKCJI
thinkproject #constructionintelligence
MINNUCCI ASSOCIATI to firma inżynieryjna specjalizująca się w projektowaniu w technologii OPEN BIM, oferująca usługi dla klientów w sektorze publicznym i prywatnych na poziomie międzynarodowym. Świadczy usługi doradztwa, planowania i projektowania, prowadzi nadzór budowlany oraz wykonuje analizy efektywności energetycznej.
Misją firmy jest inwestowanie w wiodące w branży technologie, narzędzia i zasoby, jednocześnie stale poszukując bardziej efektywnych sposobów wykorzystania najnowszej technologii OPEN BIM do zarządzania całym cyklem życia budynku.
Roberto Minnucci urodził się 30.11.1987. Ukończył studia na kierunku ekonomia polityczna.
Działa we włoskim oddziale buildingSmart oraz jest Marketing Managerem w Minnucci Associati.
TYTUŁ PRELEKCJI
Projekt pilotażowy wdrożenia technologi BIM - NAPLES CENTRAL STATION
Elena Myznikova pracuje jako architekt od 2006 roku. Była właścicielką własnego biura projektowego i jest współautorką znaczących projektów w różnych regionach Rosji. Stworzyła m.in. centrum biznesowe miasta Woroneż, kilka centrów handlowych i zaprojektowała koncepcję stacji kolejowej Woroneż. Od 2010 roku jest członkiem Rosyjskiego Zrzeszenia Architektów. Od 2016 roku Elena jest głównym architektem CPU PRIDE. Jest współautorką następujących projektów: kompleksów mieszkalnych „Vavilove”, „Seliger City” i „Petra Alekseeva, 12”, oraz Centrum Gimnastyki Rytmicznej na terenie kompleksu olimpijskiego Łużniki. Aktywnie współpracuje również z międzynarodowymi zespołami.
Creative Production Union PRIDE powstało w 2013 roku. Firma zapewnia pełną gamę usług: od stworzenia koncepcji architektonicznej i oceny potencjału urbanistycznego terytorium do tworzenia dokumentacji budowlanej i wykonawczej budynków oraz nadzór nad ich budową. Firma aktywnie uczestniczy w konkursach architektonicznych i współpracuje z dużymi międzynarodowymi biurami projektowymi, dostosowując ich pracę do realiów rynku rosyjskiego i lokalnych przepisów, doradzając na wszystkich etapach realizacji. Zwycięzca krajowego konkursu „Technologie BIM 2016” w kategorii „Obiekt sportowy”. Zwycięzca otwartego międzynarodowego konkursu na zagospodarowanie nasypu admirała Serebryakova w Noworosyjsku we współpracy z Zaha Hadid Architects. Finalista zamkniętego międzynarodowego konkursu na zagospodarowanie dzielnicy Rubliowo-Arkhangelskoye w Moskwie we współpracy z Zaha Hadid Architekci. Jeden z projektów pracowni, Centrum Gimnastyki Rytmicznej, jest flagowym projektem ARCHICADa 23. Został także zakwalifikowany na tegoroczny Światowy Festiwal Architektury w kategorii „Budynki ukończone – sport”.
TYTUŁ PRELEKCJI
Ewolucja z OPEN BIM
Hubert Nowak – Prezes Urzędu Zamówień Publicznych
Radca prawny, absolwent Uniwersytetu Łódzkiego, specjalizujący się w prawie cywilnym, prawie zamówień publicznych, środkach unijnych, prawie gospodarczym i handlowym.
Od 15 grudnia 2016 r. powołany na stanowisko Wiceprezesa UZP. Od dnia 14 września 2018 r. pełniący obowiązki Prezesa Urzędu. Z dniem 18 grudnia 2018 r. powołany na stanowisko Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych przez Ministra Przedsiębiorczości i Technologii, Panią Jadwigę Emilewicz.
Wcześniej od 2009 r. równolegle właściciel Kancelarii Prawnej, członek organów spółek kapitałowych, Prezes firmy konsultingowej w zakresie przygotowania inwestycji infrastrukturalnych oraz współwłaściciel firmy z branży projektowania i nadzorów budowlanych.
W latach 2003-2008 pracował w NFOŚiGW, w tym jako dyrektor Departamentu Kontroli Zamówień Publicznych odpowiedzialny za kontrolę zamówień publicznych w sektorze środowiska finansowanych ze środków UE. We wcześniejszych latach swojej kariery zawodowej prowadził postępowania o zamówienia publiczne w UKE oraz był kontrolerem zamówień publicznych w UZP.
W swojej ścieżce zawodowej kontrolował, przygotowywał i prowadził postępowania o zamówienia publiczne, dokonywał ich audytów, reprezentował w sprawach odwołań, skarg przed SO oraz prowadził sprawy sądowe w zakresie sporów związanych z realizacją umów o zamówienia publiczne. Reprezentował także beneficjentów środków UE w sprawach korekt przed WSA. Wykładowca akademicki oraz autor zamkniętych szkoleń z zakresu zamówień publicznych. W latach 2005-2007 atestator z listy Prezesa UZP. Współautor publikacji z zakresu zamówień publicznych.
Dodatkowo uczestnik studiów podyplomowych prowadzonych przez SGH w Warszawie, studiów MBA na Uniwersytecie Warszawskim oraz studiów menadżerskich MPA prowadzonych przez IESE Business School – University of Navarra i KSAP.
Języki: hiszpański, angielski, podstawy włoskiego.
Hobby: tenis, koszykówka, narty i snowboard.
Priorytety – dzieci: Asia, Mati i Bartek.
TYTUŁ PRELEKCJI
BIM a zamówienia publiczne
Lex Ransijn ma doświadczenie jako menedżer BIM dla dużego generalnego wykonawcy w Amsterdamie w Holandii. Uwielbia dzielić się swoimi doświadczeniami BIMowymi z ostatnich 10 lat pracy w branży budowlanej. W 2018 roku wraz z zespołem zdobył nagrodę „openBIM Award for Construction from buildingSMART International” dzięki projektowi Pontsteiger. Obecnie Lex ma własną firmę i prowadzi mentoring w zakresie projektów i firm, aby pomóc im w implementację BIM. Wraz z innymi ekspertami opracował 2-stronicowy dokument dotyczący minimalnych wymagań BIM. Obecnie jest przewodniczącym komitetu ekspertów w tym BIM podstawy IDM
Projekt Pontsteiger to 90-metrowy luksusowy projekt mieszkaniowy w centrum Amsterdamu, wzniesiony z głównego kanału IJ. W tym projekcie udowodniliśmy, że możliwa jest współpraca międzybranżowa i koordynacja oparta o IFC. Ponad 50 różnych branż dostarczających pliki IFC, ponad 350 unikalnych IFC, ponad 3500 różnych wersji IFC. Koordynacja była podstawą współpracy między stronami projektu i produkcją. Podstawowym założeniem ustalonym na początku projektu była praca z otwartymi standardami, chęć współpracy i dzielenia się wiedzą, zorientowanie na proces i koncentracja na dostarczaniu informacji. BIM nie było opcją, było obowiązkowe! Ustanowiono nowy standard w Holandii, znany również jako BIM Basic IDM. Do komunikacji międzybranżowej zostały wykorzystane pliki BCF – ponad 6000 notatek. Był to pierwszy duży projekt zrealizowany w Holandii z wykorzystaniem współpracy BCF. Za to osiągnięcie zdobyliśmy nagrodę buildingSMART openBIM Award 2018 w kategorii Budownictwo.
TYTUŁ PRELEKCJI
Innowacyjne wykorzystanie technologii OPEN BIM w projekcie Pontsteiger
Huw Roberts
CEO GRAPHISOFT SC
W 2019 roku Huw Roberts został mianowany dyrektorem generalnym GRAPHISOFT. Obecnie nadzoruje globalną działalność biznesową tej firmy. Do GRAPHISOFTu dołączył w 2018 jako wiceprezes ds. Ameryki Północnej i Południowej.
Poprzednio pełnił funkcję dyrektora ds. marketingu w firmie BlueCielo, globalnej firmie zajmującej się oprogramowaniem Asset Lifecycle Information Management, zaś wcześniej jako wiceprezes ds. Marketingu w firmie Bentley Systems, światowego lidera w dziedzinie oprogramowania do projektowania, budowy i eksploatacji infrastruktury.
Pochodzący z Filadelfii w Pensylwanii Huw uzyskał tytuł architekta na Uniwersytecie Temple w Filadelfii.
TYTUŁ PRELEKCJI
Powitanie i inauguracja konferencji
Paul, który niedawno dołączył do IBM, jest pozytywnym, proaktywnym i nastawionym na wyniki menedżerem wyższego szczebla, z pełną sukcesów przeszłością w kierowaniu zarówno wewnętrznymi, jak i zewnętrznymi zespołami i strategiami biznesowymi. Zajmował się tworzeniem i transformacją modeli biznesowych, które zostały skonfrontowane przez nowe technologie, konkurencje i zmiany rynkowe, dostarczając innowacyjne i korzystne komercyjnie rozwiązania we wszystkich kwestiach technicznych, handlowych i cyfrowych. Paul przeszedł ze stanowiska dyrektora zarządzającego małego innowacyjnego wykonawcy domów, przez średniego wykonawcę instalacji mechanicznych i elektrycznych, dużego dewelopera (budującego ponad 1000 obiektów rocznie), po dużego międzynarodowego i innowacyjnego producenta Wienerberger.
Paul ma szeroką wiedzę i głębokie zrozumienie dla środowiska budowlanego, BIM, projektowania wirtualnego, strategii tzw. Lean Construction, interoperacyjności danych, SI, blockchain, projektowania konstrukcji, zarządzania i doradztwa, nowoczesnych metod budowania, procesów produkcyjnych, w tym przemysłu 4.0, technologii energii odnawialnej i charakterystyki energetycznej istniejących i nowych budynków, a także przepisów dotyczących planowania.
Paul jest członkiem i dyplomowanym inżynierem Instytutu Inżynierii i Technologii, posiada tytuł magistra inżyniera mechaniki, elektroniki oraz dyplom ukończenia studiów podyplomowych w zakresie projektowania budynków ekologicznych. Paul jest akredytowanym profesjonalistą BREEAM, BIM Level 2 Certified Practitioner (kierownik ds. informacji o projekcie i informacji o zadaniu), a także dyplomowanym członkiem CIOB. Paul był przewodniczącym grupy roboczej w ramach Construction Products Europe Digitalization & BIM, przewodniczącym BIM4M2 i wiceprzewodniczącym BIM4Housing, członkiem Built Environment Executive w Instytutcie Inżynierii i Technologi oraz członkiem Brytyjskiego Instytutu Standaryzacji B/555 i ekspertem technicznym dla CEN/TC 442 i ISO.
TYTUŁ PRELEKCJI
Cyfrowa transformacja środowiska zbudowanego
Architekt Abelardo „Jojo” Tolentino jest założycielem, prezesem i dyrektorem generalnym AIDEA, globalnej firmy projektowo-technologicznej z wielobranżową praktyką. Firma ma swoje siedziby w Manili, Clark, Kopenhadze i Abu Zabi. Z ponad 800 projektami w 90 miastach w 60 krajach na 5 kontynentach, AIDEA zajmuje 46 miejsce w corocznym badaniu World Architecture 100 dotyczącym 100 najlepszych firm architektonicznych na świecie.
Sukces firmy AIDEA można przypisać migracji z 2D do modelowania 3D w technologii BIM w 2005 r. Aidea jest jednym ze światowych liderów w dziedzinie wirtualnych konstrukcji, dostarczając niestandardowe rozwiązania obejmujące cały cykl życia budynków i umożliwiając organizacjom przekształcenie się w liderów w swoich branżach. Firma bada możliwości i moc integracji technologii, opracowuje programy do automatyzacji, dostosowywania i analizy danych.
Za swoją pracę i wkład w przemysł projektowy Jojo otrzymał kilka nagród i wyróżnień. Posiada tytuł Filipińskiego Profesjonalisty Roku, nagrodę Komisji Regulacyjnej. Otrzymał nagrody Narodowej Komisji Kultury i Sztuki „Ani ng Dangal Award” oraz tytuł innowacyjnego przedsiębiorcy „Ernst and Young’s”.
TYTUŁ PRELEKCJI
Wielka zmiana - jak technologia wpłynęła na pracę firmy AIDEA.
W trakcie warsztatów uczestnicy będą mieli możliwość zapoznania się z całym procesem projektowania w technologii BIM. W osobnych sesjach tematycznych przedstawione zostaną wybrane narzędzia branżowe wspierające technologię OPEN BIM. Poruszone zostaną zagadnienia od przygotowania planu realizacji BIM (BEP) – podstawowych założeń współpracy, poprzez modelowanie, analizy branżowe i koordynację do automatycznej kontroli jakości, kosztorysowania i wykorzystania modeli w planowaniu i realizacji inwestycji.
Celem warsztatów jest zapoznanie projektantów różnych branż z zagadnieniami realizacji projektu i przygotowania inwestycji w technologii BIM.
Warsztaty będą prowadzone w języku polskim.
Uczestnicy proszeni są o zabranie ze sobą komputerów i zainstalowanie wskazanego przez organizatora oprogramowania.
Wszystkie pliki i informacje zostaną przesłane uczestnikom przed warsztatami.
8:30 - 9:30
9:30 - 9:45
Huw Roberts / GRAPHISOFT (Węgry)
9:45 - 10:15
Agron Deralla / AllesWirdGut (Austria)
10:15 - 10:50
Abelardo M. Tolentino, Jr. / AIDEA (Filipiny)
10:50 - 11:05
Robert Łataś / thinkproject (Polska)
11:05 - 11:50
11:50 - 12:30
Elena Myznikova, Vitali Krestianchik / CPU PRIDE (Rosja)
12:30 - 12:55
Hubert Nowak / Urząd Zamówień Publicznych (Polska)
12:55 - 13:10
Tomas de Loo / BSI (Wielka Brytania)
13:10 - 14:30
14:30 - 15:00
Karol Argasiński / BDM’A (Polska)
15:00 - 15:20
Dariusz Kasznia / EccBIM (Polska)
15:20 - 16:00
Lex Ransijn / BIM Basic IDM Expert committee (Holandia)
16:00 - 16:30
Paul Surin / IBM, Construction Products Europe (Wielka Brytania)
16:30 - 17:00
Roberto Minnucci / MINNUCCI ASSOCIATI (Włochy)
17:00 - 17:15
9:00 - 9:15
Przedstawienie planu warsztatów i podstaw współpracy wynikających z przykładowych ustaleń wymagań inwestora (EIR) i planu realizacji BIM (BEP).
9:15 - 10:15
Architektów i projektantów innych branż zapraszamy do przyjrzenia się typowym zadaniom związanym z przygotowaniem modeli architektonicznych. Na przykładzie programu ARCHICAD uczestnicy warsztatów przećwiczą wybrane metod modelowania i zarządzania informacją BIM. Projektanci innych branż będą mieli możliwość zapoznania się z zasadami przygotowania modeli architektonicznych a użytkownicy innych programów przetestowania i porównania dostępnych narzędzi modelowania.
10:15 - 11:15
Uczestnicy będą mieli możliwość przećwiczenia wybranych narzędzi modelowania i analizy konstrukcyjnej z wykorzystaniem pakietu Allplan Engineering. Projektantów wszystkich branż zachęcamy do zapoznania się z wymaganiami projektowania konstrukcji i współpracy międzybranżowej w tym zakresie.
11:15 - 11:45
11:45 - 12:45
Na przykładzie systemu Revit uczestnicy będą mogli zapoznać się z możliwościami wykorzystania technologii BIM w projektowaniu instalacji oraz wymaganiami w zakresie przygotowania modeli branżowych oraz zasad koordynacji międzybranżowej.
12:45 - 13:15
Możliwości koordynacji międzybranżowej w ramach bieżącej współpracy projektowej w programie ARCHICAD.
13:15 - 14:00
14:00 - 15:30
Przedstawione zostaną narzędzia i metody koordynacji międzybranżowej w programie ARCHICAD oraz Solibri Office. Wszyscy uczestnicy warsztatów przećwiczą na omawianych wcześniej modelach główne zadania koordynacji i weryfikacji modeli BIM od tworzenia modeli złożeniowych i wyszukiwanie kolizji w programie ARCHICAD i Solibri Office po automatyczną kontrolę jakości modeli BIM i wykorzystanie fortu BCF do komunikacji we współpracy międzybranżowej.
15:30 - 16:00
Na przykładzie systemu think project! zaprezentowane zostaną podstawowe zasady wykorzystania systemów CDE w koordynacji prac związanych z projektowaniem i realizacją inwestycji.
16:00 - 17:00
Uczestnicy warsztatów, na przykładzie systemu BIMestiMate zapoznają się z możliwościami wykorzystania modeli BIM do kosztorysowania i planowania realizacji inwestycji oraz wymaganiami w tym zakresie.
17:00 - 17:30
Podsumowanie zagadnień wykorzystania technologii BIM w projektowaniu i realizacji inwestycji oraz końcowa prezentacja idei projektowej przy wykorzystaniu oprogramowania BIMx.
Multikino Złote Tarasy
Złota 59
00-118 Warszawa
Oxford Tower
Tytusa Chałubińskiego 8
00-613 Warszawa
WSC Witold Szymanik i S-ka Sp. z o.o.
Biuro handlowe
ul. Brukselska 44 lok. 2
03-973 Warszawa