Skip to main content

Architerra FAQ

By

Jak mogę zainstalować ArchiTerraPlus na moim komputerze?

Aby zainstalować ArchiTerraPlus wejdź na stronę: https://www.eptar.hu/ArchiTerra_1_5 i naciśnij przycisk DOWNLOAD zwracając uwagę, czy pracujesz na Windowsie czy Macu. Zamknij program ARCHICAD i postępuj zgodnie z instrukcjami podanymi w instalatorze. Po uruchomieniu programu ARCHICAD, na pasku menu programu pojawi się menu ÉPTÁR Solutions, które możesz otworzyć, aby uzyskać dostęp do funkcji programu ArchiTerraPlusPlus.

Jak mogę skonfigurować klucz online?

W przypadku klucza online należy wprowadzić opcjonalną nazwę użytkownika i hasło. Po zainstalowaniu i uruchomieniu programu ARCHICAD należy wybrać opcję “Rejestracja ArchiTerraPlus”, a następnie nacisnąć przyciski ” Weryfikacja” i “Weryfikacja online”. Po zalogowaniu się na eptar.hu należy wpisać nazwę użytkownika i hasło, a następnie aktywować ArchiTerraPlus, naciskając przycisk “Aktywuj”.

Co mam zrobić, jeśli chcę używać ArchiTerraPlus na kilku komputerach jednocześnie?

Jeśli chcesz korzystać z programu ArchiTerraPlus na wielu komputerach jednocześnie, będziesz potrzebował tyle licencji, ile maszyn chcesz używać jednocześnie. Licencja ArchiTerraPlus może być uruchomiona tylko na jednej maszynie w tym samym czasie. Można zakupić wiele licencji z tymi samymi danymi klucza.

Tiling FAQ

By

Instalacja programu

Aby zainstalować produkt, należy uruchomić plik instalacyjny i postępować zgodnie z instrukcją. Jeśli kreator nie może znaleźć Twojej wersji ARCHICADa, wybierz opcję przeglądaj i znajdź ręcznie swój folder z ARCHICADem.

Rozwiązanie może być używane z programem ArchiCAD 15 i wszystkimi jego nowszymi wersjami oraz odpowiadającymi im wersjami START EDITION.

Rozwiązanie wykorzystuje dodatek ARCHICAD Accessories. Jeśli ten dodatek nie jest zainstalowany w Twojej wersji ARCHICADa, pobierz go z witryny Graphisoft. Przejdź do menu Pomoc -> Zasoby online -> ARCHICAD Downloads, otworzy się okno w Twojej przeglądarce. Pobierz dodatek i zainstaluj go w swojej wersji ARCHICADa. Zaleca się zamknięcie wszystkich otwartych kopii ARCHICADa przed rozpoczęciem instalacji pliku.

Bezpośrednie linki do stron pobierania:

ArchiCAD15:
English http://www.graphisoft.com/support/archicad/downloads/ac15/INT.html
German http://www.graphisoft.com/support/archicad/downloads/ac15/GER.html
Hungarian http://www.graphisoft.com/support/archicad/downloads/ac15/HUN.html

ArchiCAD16:
English http://www.graphisoft.com/support/archicad/downloads/ac16/INT.html
German http://www.graphisoft.com/support/archicad/downloads/ac16/GER.html
Hungarian http://www.graphisoft.com/support/archicad/downloads/ac16/HUN.html

ArchiCAD17:
English http://www.graphisoft.com/support/archicad/downloads/ac17/INT.html
German http://www.graphisoft.com/support/archicad/downloads/ac17/GER.html
Hungarian http://www.graphisoft.com/support/archicad/downloads/ac17/HUN.html

ArchiCAD18:
English http://www.graphisoft.com/support/archicad/downloads/ac18/INT.html
German http://www.graphisoft.com/support/archicad/downloads/ac18/GER.html
Hungarian http://www.graphisoft.com/support/archicad/downloads/ac18/HUN.html

ArchiCAD19:
English http://www.graphisoft.com/support/archicad/downloads/ac19/INT.html
German http://www.graphisoft.com/support/archicad/downloads/ac19/GER.html
Hungarian http://www.graphisoft.com/support/archicad/downloads/ac19/HUN.html

 

Aktywacja Tiling

Bez aktywacji, Eptar Tiling pracuje w trybie DEMO, z ograniczoną funkcjonalnością. Aby aktywować produkt, należy go zakupić w sklepie internetowym (www.eptar.hu/cad support) lub posiadać plik rejestracyjny, który otrzymałeś wraz z programem.

Jeśli jednak nie posiadasz pliku rejestracyjnego, ale zakupiłeś program, postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami:

Do rejestracji należy użyć tego klucza ARCHICADa, do którego chciałbyś przypisać Tiling (program zostanie przypisany do klucza ARCHICADa).

Podłącz swój komputer do internetu*.

Uruchom program ARCHICAD.

Załaduj bibliotekę i otwórz narzędzie Obiekt, znajdź Eptar_Tiling_library i kliknij Pobierz klucz aktywacyjny. Program otworzy sklep internetowy Eptár. Jeśli jesteś już zarejestrowany i zakupiłeś program, zaloguj się. Po zalogowaniu pojawi się strona, z której można pobrać plik rejestracyjny dla swojego klucza ARCHICADa.

Skopiuj pobrany plik rejestracyjny (ValidText.txt) do folderu Biblioteka EPTAR -> eptar_Tiling_Library -> x_makros, który znajdziesz w swoim folderze programu ARCHICAD.

* Jeśli nie chcesz podłączyć komputera do Internetu, z powodu ewentualnych wirusów, skontaktuj się z producentem.

ArchiFrame FAQ

By

Instalacja na systemie Windows

Pomoc kontekstowa została przetestowana za pomocą programów Acrobat Reader i Foxit PDF Reader.

Instalator instaluje dodatek do wszystkich obsługiwanych i wybranych przez użytkownika wersji programu Archicad. Domyślnie biblioteka instalowana jest w folderze C:\ArchiFrame\lib.

Obok lib-folderu znajduje się folder danych (data), który zawiera główne ustawienia ArchiFrame, w tym szablon Excela i plik cnc. Folder ten lub jego zawartość nie powinny być edytowane. Zamiast tego należy skopiować ten folder i zmienić jego nazwę w celu edycji. Wszystkie wersje programu Archicad korzystają z tej samej biblioteki i tego samego folderu danych.

Jeśli chcesz sprawdzić kilka przykładowych projektów, znajdziesz je w C:\ArchiFrame\Samples, kolejnym folderze, który zostanie zainstalowany razem z lib i folderem danych (data). Można w nim znaleźć dwa przykłady: Model ArchiFrameDemo.pla, który zawiera przykłady poszczególnych desek oraz ArchiFrameElemDemo.pla, który zawiera przykłady elementów i związane z nimi tematy.

Instalator nie zawiera dezinstalatora. ArchiFrame musi być usunięty ręcznie poprzez usunięcie:

– Folderu biblioteki, domyślnie C:\ArchiFrame.

– Dodatku wewnątrz folderów instalacyjnych Archicad, np. C:\Pliki programu (x86)\Graphisoft\ArchiCAD 21 INT\Dodatki\ArchiFrame.

Po instalacji ArchiFrame można znaleźć w menu Opcje Archicada. Wewnątrz ArchiLogs narzędzia znajdują się w menu ArchiLogs / Połączenia.

ArchiFrame i ArchiLogs nie mogą współistnieć. Jeśli jesteś użytkownikiem ArchiLogs, aktualizacja licencji doda funkcjonalność Archiframe do ArchiLogs.

Instalacja na systemie macOS

Pomoc kontekstowa współpracuje z Safari i wymaga zainstalowania programu Acrobat Reader.

Pakiet zip ma następującą strukturę:

  • ArchiFrameXxAddOn, dodatek do konkretnej wersji programu Archicad.
  • ArchiFrame:
    ◦ Dane, wszystkie pliki konfiguracyjne (opisane w następnej sekcji);
    ◦ ArchiFrame.LibEng, biblioteka w języku angielskim;
    ◦ ArchiFrame.LibFin, biblioteka w języku fińskim;
    ◦ Przykładowe projekty.

Dodatek jest kopiowany do odpowiedniego folderu Archicad Add-Ons (np. Programy/Graphisoft/Archicad 21/Add-Ons).

Zalecana lokalizacja dla folderu ArchiFrame to pulpit. Oznacza to, że folder ArchiFrame-library (ArchiFrame.LibEng) musi być dodany do każdego projektu, w którym jest potrzebny. Możliwe jest również umieszczenie biblioteki wewnątrz Archicad-libraries, dzięki czemu jest ona zawsze ładowana.

ArchiFrame znajdzie folder z danymi z domyślnej lokalizacji (Biurko/ArchiFrame/Data). W przypadku korzystania z innej lokalizacji, folder musi być wybrany z ustawień.

Reinforcement FAQ

By

Czy powinienem wybrać klucz online czy klucz sprzętowy?

Wybierz klucz online, jeśli masz stałe połączenie z Internetem na swoim komputerze. Reinforcement można używać na innych urządzeniach z kluczem online, ale tylko na jednym komputerze w jednym czasie. Jeśli zaczniesz pracę z Reinforcement na innym urządzeniu, poprzednie wyloguje Cię i przełączy w tryb demo.

Jeśli nie masz stałego połączenia z Internetem na swoim komputerze, wybierz klucz sprzętowy. Z kluczem sprzętowym możesz podróżować gdziekolwiek, Reinforcement będzie działać i będzie działać wyłącznie na jednym komputerze.

UWAGA: można przenieść się z klucza online na klucz sprzętowy, ale nie jest możliwe przejście z klucza sprzętowego na klucz online.

Jak mogę zainstalować Reinforcement na moim komputerze?

Aby zainstalować Reinforcement, wejdź na: https://www.eptar.hu/reinforcement_2_0 i wybierz DOWNLOAD, zależnie od tego, czy pracujesz w systemie Windows czy Mac. Zamknij ARCHICADa i postępuj zgodnie z instrukcjami podanymi w instalatorze. Przy następnym uruchomieniu programu ARCHICAD, Reinforcement pojawi się na pasku menu.

Jak mogę skonfigurować klucz online?

W przypadku klucza online, należy wprowadzić opcjonalną nazwę użytkownika i hasło. Po zainstalowaniu i uruchomieniu ARCHICADa należy wybrać opcję “Rejestracja Reinforcement”, a następnie nacisnąć przyciski ” Weryfikacja” i “Weryfikacja online”. Po zalogowaniu się na stronie eptar.hu należy wprowadzić nazwę użytkownika i hasło, a następnie aktywować Reinforcement, naciskając przycisk “Aktywuj”.

Jak mogę skonfigurować klucz sprzętowy?

Robi się to w 3 krokach:

Krok 1

Najpierw należy zainstalować Reinforcement i uruchomić ARCHICADa. Na pasku menu wybierz przycisk “Rejestracja Reinfrocement”.

Pojawi się okno, w którym możesz pobrać plik machine_key.dat na swój komputer klikając na przycisk “Zapisz sprzętowy plik opisowy”.

Krok 2

Zaloguj się na www.eptar.hu i wciśnij przycisk “Odblokuj klucz” na interfejsie użytkownika i wybierz “Klucz sprzętowy”, możesz załadować plik naciskając przycisk “Zapisz zmiany”.

Krok 3

Otrzymany kod należy wpisać w ARCHICADZIE w oknie “Rejestracja Reinforcement” -> “Zatwierdzenie już zakupionego klucza” -> “Klucz sprzętowy…”. Program jest aktywowany.

Jak mogę uaktualnić moją licencję ze starszych wersji do wersji 2.0?

Prosimy o zgłoszenie się do regionalnego przedstawiciela.

Czy Reinforcement 1,5 jest nadal w sprzedaży?

Nie, wraz z wydaniem nowszej wersji, 2.0, starsza, 1.5 nie jest już dostępna dla nowych klientów.

Co mam zrobić, jeśli chcę używać Reinforcement na kilku komputerach jednocześnie?

Jeśli chcesz używać Reinforcement na więcej niż jednym komputerze jednocześnie, musisz kupić tyle licencji, na ilu komputerach chcesz pracować. Jedna licencja Reinforcement może być używana tylko na jednym komputerze w tym samym czasie.

Twinmotion FAQ

By

Co to jest Twinmotion?

Twinmotion to narzędzie do tworzenia wizualizacji w czasie rzeczywistym, które umożliwia szybkie i łatwe generowanie wysokiej jakości obrazów, panoram oraz filmów (standardowych lub VR 360°). Program został stworzony specjalnie dla profesjonalistów z dziedziny architektury, budownictwa, urbanistyki i architektury krajobrazu. Poznaj wszystkie funkcje i dowiedz się więcej na stronie głównej Twinmotion.

Kto może używać Twinmotion?

Twinmotion jest dla wszystkich, którzy chcą tworzyć wspaniałe wizualizacje. Nieważne, czy jesteś profesjonalistą pracującym w środowisku komercyjnym, hobbystą pracującym nad własnym projektem, czy studentem lub nauczycielem. W zależności od tego, jak zamierzasz używać Twinmotion, dostępne są różne opcje licencji.

Co mogę zrobić z pełną licencją Twinmotion?

Pełna licencja Twinmotion jest przeznaczona do wykorzystania w dowolnych projektach komercyjnych. Jest to licencja bezterminowa, która umożliwia korzystanie z oprogramowania przez nieograniczony czas.

Co mogę zrobić z licencją testową Twinmotion?

Licencja testowa Twinmotion jest dostępna dla każdego przez nieograniczony czas na potrzeby testowania produktu; nie może być wykorzystywana do celów komercyjnych. Wersja próbna zawiera pełne funkcje Twinmotion, z wyjątkiem eksportu ograniczonego do rozdzielczości 2K. Pobierz wersję testową.

Co mogę zrobić z wersją edukacyjną Twinmotion?

Edukacyjna wersja Twinmotion jest dostępna bezpłatnie dla uczniów i nauczycieli umożliwiając im naukę i korzystanie z Twinmotion w dowolnych celach akademickich, ale nie może być wykorzystywana do żadnych celów komercyjnych. Wersja edukacyjna zawiera wszystkie funkcje Twinmotion. Instytucje akademickie są uprawnione do instalowania jej na wszystkich swoich komputerach (na przykład w laboratoriach komputerowych). Pobierz wersję edukacyjną.

Co zrobić, jeśli już zarejestrowałem się na darmową wersję Twinmotion 2019 firmy Epic?

Możesz nadal korzystać z bezpłatnej wersji 2019, jednak w ramach podziękowania za wczesne zainteresowanie firmą Twinmotion, firma Epic oferuje bezpłatne uaktualnienie do wersji Twinmotion 2020.1 i wszystkich kolejnych wersji do 31 grudnia 2021 roku. Uprawnienie to jest automatycznie dodawane do konta użytkownika, a dostęp do nowych wersji jest możliwy bezpośrednio z launchera gier Epic.

Czy mogę otworzyć mój projekt stworzony w Twinmotion 2019 w Twinmotion 2020?

Tak, możesz otworzyć projekty stworzone w Twinmotion 2019 w wersji 2020, ale niektóre elementy mogą wymagać ręcznej aktualizacji, w tym oświetlenie, roślinność i/lub materiały odblaskowe.

Dla jakich systemów operacyjnych dostępny jest Twinmotion i jakie są wymagania systemowe?

Twinmotion jest obecnie dostępny dla systemów Windows 7, 8 lub 10 (64-bitowych) i MacOS 10.13.6 lub nowszych. Zalecane wymagania systemowe znajdują się na stronie Twinmotion.

Jakie oprogramowanie jest obsługiwane przez Twinmotion?

Twinmotion oferuje bezpośrednią synchronizację z programami Archicad, Revit, SketchUp Pro, Rhino (w tym Grasshopper) i RIKCAD. Możesz pobrać odpowiednią wtyczkę tutaj- link https://www.unrealengine.com/en-US/twinmotion/plugins . Możesz także sprowadzić dane z praktycznie wszystkich programów do tworzenia treści 3D, z obsługą importu plików FBX, SKP, C4D i OBJ.

Jeśli ściągnę najnowszą wersję Twinmotion, czy stracę dostęp do starszych wersji produktu?

Zachowujesz dostęp do każdej wersji Twinmotion, którą nabyłeś w przeszłości. Wcześniejsze wersje są oddzielnymi programami, które mogą być uruchamiane równolegle z Twoją aktualną wersją.

Co jeśli wcześniej kupiłem Twinmotion od Abvent?

Klienci, którzy zakupili program Twinmotion od firmy Abvent przed 13 maja 2019 r., mają prawo do bezpłatnej licencji programu Epic’s Twinmotion 2020.1 oraz bezpłatnych aktualizacji do 31 grudnia 2021 r.

Czy nadal mogę uzyskać dostęp do wersji Twinmotion 2019, którą Epic udostępnił za darmo?

Bezpłatna wersja Twinmotion 2019 firmy Epic nie jest już dostępna dla nowych użytkowników, jednak każdy, kto wcześniej się na nią zarejestrował, nadal może ją pobrać i z niej korzystać.

Wsparcie techniczne Epic >