Autoryzowany dystrybutor Graphisoft Archicad w Polsce. Sprawdź korzyści
Zapraszamy na filmy o tym jak każdy sektor branży budowlanej postrzega BIM i korzyści płynące z jego stosowania!
Nowe Oblicze
BIM 2022
Gość specjalny - Vishu Bhooshan z Zaha Hadid Architects!
W dniach 16-17 listopada 2022 r. w Warszawie, w Multikinie w Złotych Tarasach odbędzie się po dwóch latach przerwy 5. edycja konferencji Nowe Oblicze BIM 2022.
W poprzednich edycjach NOBa, w sumie uczestniczyło 2000 osób! Zapraszamy wszystkich do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu!
O konferencji
Podczas tegorocznego wydarzenia wystąpią polscy i zagraniczni specjaliści technologii BIM. Zaprezentują przykłady realizacji inwestycji w Polsce i na świecie z wykorzystaniem BIM. Omówią także tematy zastosowania BIM w obszarze zrównoważonego rozwoju, wykorzystania narzędzi cyfrowych w procesach budowlanych, a także współpracy i koordynacji międzybranżowej.
Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu!
Technologia BIM może być źródłem ogromnych korzyści, takich jak lepsza komunikacja międzybranżowa, lepsza jakość projektów, poprawa efektywności i kontroli procesu budowy, minimalizacja ilości kolizji i błędów, łatwość zarządzania zmianami czy obniżenie kosztów realizacji inwestycji jak i późniejszego użytkowania obiektów.
O Warsztatach
W tym roku oferujemy Państwu do wyboru jeden z dwóch warsztatów:
1. Wybrane zagadnienia wykorzystania technologii BIM w projektowaniu architektonicznym. (120 miejsc)
2. Skanowanie obiektu i modelowanie chmury punktów w Archicadzie. (30 miejsc)
Warsztaty będą się odbywać się równolegle, w dwóch osobnych salach. Zapraszamy do rejestracji już dziś! Liczba miejsc ograniczona!
Warsztaty to znakomita okazja do nabycia praktycznych umiejętności z najlepszymi BIM Managerami!
Konferencja
Omówione zostaną tematy zastosowania BIM w obszarze zrównoważonego rozwoju, wykorzystania narzędzi cyfrowych w procesach budowlanych, a także współpracy i koordynacji międzybranżowej.
Warsztat - wybrane zagadnienia BIM
Przećwiczymy proces projektowy od przygotowania planu realizacji BIM (BEP) – podstawowych założeń współpracy, poprzez modelowanie, analizy branżowe i koordynację do automatycznej kontroli jakości.
Warsztat - modelowanie chmury punktów
Uczestnicy warsztatów zapoznają się z technologią i metodami skaningu laserowego. Następnie w środowisku Archicada 26, przećwiczony zostanie import chmury punktów oraz tworzenie modelu BIM na jej podstawie.
09:35 – 09:55
Technology trends shaping building design | Huw Roberts / GRAPHISOFT
09:55 – 10:10
Rozwój BIM na polskim rynku – wsparcie administracji centralnej | Katarzyna Orlińska-Dejer/BIM Klaster
10:10 – 10:30
Role of digital tools in design and construction | Csaba Gál / DIVia stavební s.r.o
Introduction to the usage of digital tools and technologies in highway construction including advanced CDE usage, electronic construction diary, BIM models and other.
10:30 – 10:50
Strategia BIM – ludzie, technologia standardy | Edyta Andrejczyk / Ekspert BIM
10:50 – 11:10
Nowoczesne podejście do realizacji projektu przy użyciu CDE na przykładzie rozbudowy Szpitala Bielańskiego w Warszawie. | Robert Łataś / Thinkproject oraz Dariusz Zając / STRABAG Polska Sp. zo.o.
11:30 – 11:50
BIM jako idea wspomagająca budownictwo oparte na zasadach zrównoważonego rozwoju | Piotr Bartkiewicz / WIBiIŚ Politechnika Warszawska, Go4Energy
Wyzwania stawiane budownictwu zrównoważonemu, w tym zagadnienia dekarbonizacji, redukcji emisji i racjonalizacja zużycia energii wymagają nowych narzędzi wspomagających. Idea cyfryzacji budownictwa i zarządzania informacją o budynku w całym cyklu życia pozwala na pełniejsze przetwarzanie informacji niezbędnych do poszukiwania rozwiązań optymalnych. Niniejsza optymalizacja bazująca na zagadnieniach zrównoważonego budownictwa może obejmować zarówno etap projektowania, wykonawstwa, odbiorów jak i eksploatacji. O tym jak BIM może wspomagać niniejsze cele, jak wdrożenie wygląda w praktyce i jak mogłoby wyglądać w przyszłości postaramy się zastanowić wspólnie w trakcie niniejszej prezentacji.
11:50 – 12:10
Aspekty środowiskowe w architekturze | Michał Pierzchalski / Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej, KAPE
12:10 – 12:30
Cyfrowy bliźniak założenia urbanistycznego. Wizja i realizacja. | Małgorzata Dziedziejko / vrame Consult GmbH
13:45 – 13:55
ThinkPad – Smart Technology For All | Maciej Misiewicz / Lenovo
13:55- 14:15
Skanowanie laserowe i fotogrametria – podstawowe technologie nowoczesnego biura projektowego | Łukasz Staśkiewicz / Stan Design sp. z o.o.
14:15 – 14:35
Wdrożenie openBIM w generalnym wykonawstwie na przykładzie budowy Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie | Dawid Fedko i Wojciech Juchimowicz / Mostostal Warszawa S.A.
Podczas prelekcji zostaną zaprezentowane kluczowe aspekty wdrożenia openBIM w ramach działań generalnego wykonawcy Mostostal Warszawa. Prezentacja w szczególności poświęcona opisowi przykładu wdrożenia na budowie Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie, który został zakwalifikowany do finału prestiżowego konkursu buildingSMART International Awards 2022 w kategorii Handover.
14:35 – 14:45
Narzędzia cyfrowe w architektoniczno-budowalnych rozwiązaniach ekologicznych | Robert Pierzchała / Blachotrapez Sp. z o.o.
15:00 – 15:50
Architectural Tectonics powered by Spatial Technology Stack. | Vishu Bhooshan / Zaha Hadid Architects
15:50 – 16:10
Dobre praktyki generalnego wykonawcy w zarządzaniu komunikacją na projekcie. | Krzysztof Barański / STRABAG Polska Sp. zo.o.
16:10 – 16:30
Audyt projektów architektoniczno-budowlanych realizowanych w technologii BIM | Paweł Przybyłowicz, Mikołaj Wójcik / WSC
ul. Złota 59
00-120 Warszawa
ul. aleja Jana Pawła II 21
00-854 Warszawa