Skip to main content

Czym jest Archicad STAR(T) Edition?

Archicad STAR(T) Edition to specjalna wersja programu oparta na bazie Archicada, przygotowana przez firmę Graphisoft z myślą o indywidualnych architektach i niewielkich pracowniach, chcących korzystać z najnowszych osiągnięć informatyki, lecz liczących się z kosztami.

Archicad STAR(T) Edition jest znakomitym narzędziem do wykonywania największych nawet zadań projektowych, nie pozwala jednak na jednoczesny dostęp do pliku z wielu stanowisk komputerowych (TeamWork), ma także kilka innych ograniczeń, nie mających jednak większego znaczenia z punktu widzenia większości indywidualnych architektów i niewielkich zespołów projektowych. Dzięki działaniu w oparciu o ideę Wirtualnego Budynku, oferuje użytkownikom szybkość, kreatywność i komfort pracy w połączeniu z intuicyjną prostotą obsługi.

Co najważniejsze, użytkownicy programu Archicad STAR(T) Edition mogą w każdej chwili wymienić posiadane oprogramowanie na pełną wersję programu Archicad i bez przeszkód kontynuować rozpoczęte projekty, dopłacając kwotę zbliżoną do odpowiedniej różnicy cen (zobacz Cennik).

Archicad START Edition 2022Najważniejsze cechy Archicad STAR(T) Edition?

  • Archicad STAR(T) Edition to niezastąpione narzędzie pracy na każdym etapie projektowania, od koncepcji do rysunków roboczych.
  • Już od pierwszego szkicu Archicad tworzy wirtualny model przyszłej budowli, integrujący coraz więcej informacji w miarę postępów projektowania.
  • Powstający model, zwany Wirtualnym Budynkiem, może być w każdej chwili prezentowany w formie widoków przestrzennych i animacji.
  • Animacje polegające na ruchu słońca pozwalają szybko przygotować analizy nasłonecznienia.
  • Arkusze dokumentacji przygotowane do wydruku łączą poszczególne rysunki w gotową do powielenia dokumentację.

Dlaczego właśnie Archicad?

Archicad, najdoskonalsze ze współczesnych narzędzi służących projektowaniu, przełamuje ograniczenia filozofii elektronicznej deski kreślarskiej, charakterystyczne dla tradycyjnych programów CAD.

Unikalna idea Wirtualnego Budynku, będąca podstawą koncepcji programu, zwiększa wydajność pracy i wspomaga kreatywność. Najważniejsze jest jednak to, że Archicad automatyzując tworzenie dokumentacji i dbając o spójność projektu pozwala architektom skupić się na tym, co jest istotą ich zawodu, na pracy twórczej.

Ograniczenia i perspektywy Archicad STAR(T) Edition

Archicad STAR(T) Edition pozwala w pełni korzystać z zalet nowoczesnego oprogramowania opartego na technologii Wirtualnego Budynku, jednak jego możliwości są nieco ograniczone w stosunku do pełnej wersji programu Archicad. Ograniczenia te nie są jednak bardzo istotne z punktu widzenia indywidualnych architektów i niewielkich pracowni (zobacz zestawienie różnic dostępne na dole strony).

Archicad jest wiodącym programem do projektowania architektonicznego i budowlanego na światowym rynku. Dzięki przystępnej cenie Archicad STAR(T) Edition może stać się narzędziem codziennej pracy również dla Ciebie!

(zobacz Cennik).