Autoryzowany dystrybutor Graphisoft Archicad w Polsce. Sprawdź korzyści

wsc
logo2 wsc
WSCRealizacje

The Independent – Rhode Partners

The Independent – Rhode Partners

19/06/2023

Mieszkalny drapacz chmur znajduje się w śródmieściu #Austin, w USA. Ma 58 kondygnacji i 211 metrów wysokości, co czyni go najwyższym budynkiem w mieście, przewyższając poprzedniego rekordzistę The #Austonian o 3 metry. To również o 23 metry więcej niż mierzy Pałac Kultury i Nauki. Projekt w całości zrealizowany został w programie Archicad.

WSC

Dlaczego przejście na Archicada okazało się kluczowe przy projekcie tak złożonego obiektu?

Projektanci z @rhodepartners korzystają z programu od momentu powstania firmy, czyli do ponad 17 lat. W ówczesnym czasie Partnerzy szukali rozwiązań dostosowanych do ich potrzeb - takich które bazowały na pracy zespołowej oraz skoordynowanym modelowaniu 3D i 2D. Brett Rhode opowiada, że jego zespół metodycznie przeszedł przez proces porównywania funkcji innych dostępnych rozwiązań #BIM. Po testach okazało się, że Archicad oferuje najbardziej kompleksowe rozwiązanie:

Archicad miał najbardziej rozbudowane funkcje do modelowania i dokumentacji. Posiadanie obu rozwiązań było dla nas kluczowe, ponieważ staraliśmy się odejść od programu AutoCAD w celu wykonywania dokumentacji. Skończyliśmy z przeskakiwaniem między wieloma programami. Archicad zawierał wszystkie te funkcje, dlatego był naszym wyborem.

Ile trwała budowa The Independent?

Budowla The Independent była drugim projektem w historii Rhode Partners z klientem deweloperskim. Poziom dokładności i profesjonalizmu oferowany przez Rhode Partners dał deweloperom pewność, że etapy budowy będą przebiegały według harmonogramu.

Udowodniliśmy już, że wiemy, co robimy i potrafimy dostarczać dokumentację na czas. Konsekwentnie realizowaliśmy obiecane założenia według harmonogramu. Mieliśmy momenty stresujące, bo ostatecznie był to najwyższy budynek w Austin. Nietypowo - zaprojektowany od początku do końca w Archicadzie”.

Rhode Partners pozostali przy tym samym modelu przez całą fazę projektową projektu, która obejmowała dwuletni harmonogram. Budowa trwała około trzech i pół roku.

WSC Archicad

Źródło: https://graphisoft.com/us/case-studies/rhode-partners-the-independent

Tagi
Produkt
Archicad