Flamingo nXt został stworzony specjalnie dla projektantów. Nie trzeba być ekspertem w CG aby móc szybko i bez problemów zaprezentować w efektowny sposób swój projekt.

Wystarczy wybrać opcję Renderuj w Rhino aby sprawdzić domyśle ustawienia nXt. Można także samemu wybrać sposób oświetlenia, dodać lub zmienić rodzaj materiałów a następnie wybrać polecenie „Renderuj”. To spersonalizowanie nie sprawia żadnych problemów i zajmuje zaledwie kilka minut.

Łatwy w użyciu
Nie trzeba być profesjonalistą aby używając nXt osiągnąć realistyczne efekty renderingu. Użytkownik decyduje jedynie o sposobie oświetlenia modelu i wybiera materiały. nXt zapewnia całą resztę. W przeciwieństwie do wielu innych produktów o podobnym zastosowaniu, Flamingo nie wymaga od użytkownika poznawania skomplikowanych procedur – wysokiej jakości rendering robi się w zasadzie sam.

Realistyczny
nXt zapewnia realistyczne rezultaty dzięki możliwości symulowanie drogi światła w modelu. Pośrednie oświetlenie, skomplikowane odbicia czy efekt refrakcji mogą być bez problemu uwzględnione w symulacji. Symulacje dziennego oświetlenia we wnętrzu i na zewnątrz, oświetlenie w oparciu o zdjęcie HDR i wiele innych technik można używać bez najmniejszego problemu po niewielkiej, szybkiej konfiguracji.

Szybki
nXt wykorzystuje efektywną technologię renderowania ray-casting, pozwalającą szybko osiągnąć realistyczny efekt renderingu. Dla osiągnięcia najlepszych rezultatów wszystkie rdzenie procesora są w automatycznie używane równolegle. Wizualizacje są cały czas poprawiane i uszczegóławiane.

Pełen przydatnych dodatków:

  • Fotoedytor obsługujący grupowe źródła światła.

  • Edytor 3D roślinności.

  • Możliwość korzystania ze wsparcia Render Farm.

  • Bogate biblioteki (rośliny, materiały, HDRi).

  • Wsparcie dla siatek z ustaloną teksturą.

  • Wsparcie dla tekstur firm trzecich.