Autoryzowany dystrybutor Graphisoft Archicad w Polsce. Sprawdź korzyści

wsc
logo2 wsc
WSCAktualności

6 edycja konferencji Nowe Oblicze BIM 2023 za nami

6 edycja konferencji Nowe Oblicze BIM 2023 za nami

29/11/2023

Dziękujemy, że byliście z nami!

Na tegorocznym Nowym Obliczu BIM 2023 spotkały się 3 ogniwa branży budowlanej: biznes, najnowsza technologia i zarządzanie. Podczas 6 edycji konferencji wygłoszonych zostało 13 prelekcji przez wybitnych specjalistów z Polski i zagranicy. Ponad 400 osób - reprezentujących między innymi firmy projektowe, wykonawcze, zarządzania nieruchomościami a także środowisko akademickie - spotkało się w jednym miejscu. Goście dojechali do największej Sali premierowej w Polsce, do Multikina w Złotych Tarasach punktualnie na 9:00 w środę 22 listopada 2023.

Pierwszy blok prelekcji NOB

Wykład otwierający NOB wygłosił znakomity duet z Proptech Foundation. Michał Kozłowski wraz z Bartoszem Dobrowolskim zwrócili uwagę na transformacyjną rolę zrównoważonego rozwoju w branży CRE. W konceptualną podróż po modelach językowych LLM. Na przykładach Chat GPT oraz MidJourney zabrał nas prof. Neil Leach z Uniwersytetu Harvarda. Ostatnią prezentację w I bloku konferencyjnym, o zaletach wdrażania zintegrowanego projektowania wielobranżowego. Zalety widoczne już na etapie koncepcji wygłosił Paweł Chudzik z Buro Happold.

Drugi blok prelekcji NOB

Po przerwie kawowej, Piotr Bartkiewicz z Go4Energy przedstawił jedno z najważniejszych zagadnień dla przyszłości budownictwa – Digital Twin - bliźniaka cyfrowego. Podczas prelekcji skupił się na tym, jak przetwarzane dane są w stanie wspomagać procesy eksploatacyjne budynków zrównoważonych. Następnie założyciel firmy Future Insight Rick Klooster z Niderlandów przedstawił system Clearly.BIM do sprawdzania zgodności projektów budowlanych, na przykładzie wdrożeń dla Ministerstwa Gospodarki i Komunikacji Estonii i Finlandii.

Jak z kolei automatyzacja może pomóc w dodawaniu wartości do projektowanej architektury? Na to pytanie odpowiedział Eugenio Fontan z Enzyme z Hong Kongu opowiadając o roli danych w zrównoważonym projektowaniu. Blok II zamknął duet z Buro Happold Polska, Mirette Khorshed i Wiktor Kowalski. Przybliżyli oni specyfikę szacowania śladu węglowego budynków na różnych etapach procesu projektowego z wykorzystaniem narzędzi BIM.

Trzeci blok prelekcji NOB

Po przerwie podczas 6 edycji konferencji Nowe Oblicze BIM, swoją prezentację przedstawił nasz kolejny gość specjalny. Marcin Kosicki z pracowni Foster + Partners. Omówił on, na przykładzie wybranych projektów wpływ nowych technologii na projektowanie i zastosowania w pracowni nowatorskich narzędzi cyfrowych. Następnie, Wojciech Stolarski z firmy Geotronics Dystrybucja, przedstawił warianty pozyskiwania chmur punktów. Następnie zaprosił na scenę osobę, z którą animował widownię podczas wykonywania skaningu 3D. Ostatni wykład w bloku III wygłosił Tomasz Pałka wraz z Jackiem Chochorowskim z firmy Digital Building Data i BIM Monuments. Wprowadzili widzów w świat BIMx i jego możliwości wizualizacji projektu w komunikacji między uczestnikami procesu budowlanego.

Czwarty blok prelekcji NOB

Ostatnią część listopadowej konferencji NOB otworzył Johannes Ris ze Szweckiej firmy Byggstyrning. Wytłumaczył działanie pionierskiego, wielokrotnie nagradzanego projektu budowlanego wykonanego w kraju wikingów, który udało się zrealizować z minimalnym wykorzystaniem dokumentacji analogowej. Zakończył się przed terminem, mieszcząc w planowanym budżecie.

Robert Wojtaś, reprezentujący Muzeum Historii Polski i firmę ThinkProject wygłosił wyczerpującą prelekcję. Zaprezentował doświadczenia związane z wdrożeniem i wykorzystaniem elektronicznego obiegu dokumentów podczas budowy MHP. Ostatnią prelekcję poprowadził architekt Paweł Przybyłowicz – poświęcona była zapewnieniu zgodności projektów z przepisami i innymi uwarunkowaniami poprzez automatyczne sprawdzanie modeli. Jest to rzadko poruszany temat i jednocześnie jeden z najlepszych sposobów wykorzystania BIM.

Wydarzenie to, nie odbyłoby się również dzięki ogromnej pracy i koordynacji sztabu specjalistów z firmy WSC. Dziękujemy organizatorkom i organizatorom: Dorocie Pierzchalskiej, Agacie Ceglińskiej, Marii Migdalskiej, Katarzynie Zarembie. Zespołowi sprzedażowemu: Agnieszce Chojnackiej, Marcie Senderowicz i Pawłowi Grzybowskiemu. Konferencja nie odbyłaby się w takiej formie bez pomocy Konrada Zabiełło, Rafała Ślęka oraz Iwony Szymanik i Witolda Szymanika. Dziękujemy za poprowadzenie całego wydarzenia Maćkowi Szymanikowi.

Dziękujemy za wspaniałą oprawę i identyfikację graficzną Marzce Dobrowolskiej. Za zdjęcia Poul Waligora z Wild Lion Media.

Dziękujemy całemu sztabowi ekspertów z branży audio wideo. Szczególne podziękowania dla Aleksandra Górskiego za poświęcenie, wytrwałość i precyzję działania!

Zespół WSC

Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację kolejnej edycji konferencji Nowe Oblicze BIM.

Mamy nadzieję, że spotkanie było dla Państwa ciekawym doświadczeniem.

Dziękujemy za Waszą obecność i do zobaczenia za rok!

Zespół WSC

Następna aktualność