Autoryzowany dystrybutor Graphisoft Archicad w Polsce. Sprawdź korzyści

wsc
logo2 wsc
WSCAktualności

Chad Oppenheim: The American Architecture Award 2023

Chad Oppenheim: The American Architecture Award 2023

02/02/2024

Wieloletni użytkownik Archicada, Chad Oppenheim, zdobył amerykańską nagrodę: The American Architecture Award 2023

Wieloletni użytkownik Archicada, zdobył amerykańską nagrodę: The American Architecture Award 2023.

Architekt Chad Oppenheim mieszkający na stale w Miami, żyje dewizą „ducha miejsca” i ożywia sztukę w architekturze. Z tego powodu ten amerykański, odważny wizjoner z doświadczeniem projektowym zdobył amerykańską nagrodę: The American Architecture Award 2023.

Chad Oppenheim: The American Architecture Award 2023

Chad Oppenheim: The American Architecture Award 2023

Ta prestiżowa nagroda przyznawana jest za szczególny wkład w architekturę Stanów Zjednoczonych. Działalność Oppenheima i jego pracowni, trwa już ponad dwie dekady. Architekt znany jest z projektowania budynków kulturalnych i hotelarskich po rezydencje. Wykonywał również plany urbanistyczne w Azji, Australii, Europie oraz Ameryce Północnej i Południowej.

Wykonane projekty

Jednym ze znanych projektów architekta z 2018 roku jest klub golfowy Ayla. Czerpie on inspirację z naturalnych krajobrazów wydm i majeststycznych gór jordańskiej pustyni. Inspirowany był również dziedzictwem architektonicznym starożytnych Beduinów. Z tego powodu innowacyjny i organiczny projekt budynku stanowi rdzeń wielofunkcyjnego kurortu Ayla Oasis w mieście Akaba. Inwestycja obejmuje zabudowania mieszkalne, hotele i powierzchnie komercyjne. Wszystko to skupione jest wokół pola golfowego zaprojektowanego przez Grega Normana. Na terenie klubu golfowego znajdują się wydzielone strefy z handlem, gastronomią oraz salony spa wraz przestrzeniami komercyjnymi do wynajęcia.

Chad Oppenheim: The American Architecture Award 2023

Użytkownik Archicada nagrodzony za 2023 rok!

Architekt swoimi projektami okazuje szacunek dla historii i kultury, a także czasu i przestrzeni. Szanuje jednocześnie istniejące wcześniej zabudowania i środowisko. Zyskał uznanie w przeszłości jako jeden z dziesięciu zwycięzców nagrody  Cooper Hewitt National Design Award 2018. Do znaczących projektów należy wspomniany już klub golfowy w Akabie w Jordanii czy ośrodek Wadi Rum Desert Resort w Petrze.

Według słów Oppenheima: „Aby żyć w harmonii ze światem przyrody, musimy wylądować na ziemi. Architektura musi być jednocześnie poważna i ponadczasowa; potężna i wygodna; prymitywna i innowacyjna; swobodna i elegancka; surowa i wyrafinowana". The American Architecture Award 2023, to jedno z najwyższych wyróżnień w dziedzinie architektury w USA.

Gratulacje, Czad!

Chad Oppenheim: The American Architecture Award 2023
Tagi
Produkt
Archicad
Kategorie aktualności
Newsy