Autoryzowany dystrybutor Graphisoft Archicad w Polsce. Sprawdź korzyści

wsc
logo2 wsc
WSCAktualności

6 edycja warsztatów w ramach Nowego Oblicza BIM

6 edycja warsztatów w ramach Nowego Oblicza BIM

01/12/2023

Szósta odsłona cyklu warsztatów organizowanych przez WSC w Warszawie

Jak głosi przysłowie "Bez ciekawości nie ma mądrości". Drugi dzień konferencji NOB to warsztaty dla szczególnie zainteresowanych podnoszeniem umiejętności w praktyce. Spotkania odbyły się 23 listopada 2023, w nowo oddanej i przestronnej przestrzeni konferencyjnej hotelu NYX przy ul Chmielnej 71. Każdy z czterech warsztatów trwał 8 godzin i prowadzony był przez najlepszych specjalistów z branży. W tym roku do wyboru były aż na 4 ścieżki tematyczne: BIM, Archicad, konstrukcja i skaning.

Projektowanie w BIM – organizacja pracy, współpraca i komunikacja zespołowa

Pierwszy warsztat poruszał tematykę projektowania w BIM, w tym – organizacji pracy, współpracy i komunikacji zespołowej. Prowadzony był przez BIM Managera arch. Pawła Przybyłowicza. W trakcie warsztatów omówione i przećwiczone zostały zagadnienia planowania i organizacji procesów BIM, dostępnych standardów i specyfikacji oraz narzędzi wspomagających współpracę, komunikację zespołową i kontrolę jakości projektów.

Projektowanie w środowisku Archicada - projektowanie, tworzenie własnych obiektów i wizualizacje w Twinmotion

Drugi warsztat: projektowanie w środowisku Archicada podzielony został na trzy bloki tematyczne: Archicad 27 i modelowanie, narzędzia i dodatki oraz wizualizacja. Zrealizowany został przez czterech prowadzących: arch. Mikołaja Wójcika, arch. Rafała Ślęka, arch. Piotra Dobrowolskiego oraz arch. Konrada Zabiełło. Każdy z nich skupił się na innym obszarze projektowania i wizualizacji projektu. W trakcie warsztatów zostały przećwiczone różne działania związane z projektowaniem w Archicadzie od modelowania i przygotowania dokumentacji poprzez zarządzanie informacjami projektowymi po profesjonalną prezentację idei projektowej.

Skaning Laserowy i modelowanie chmury punktów w Archicadzie

Z racji dużego zainteresowania skaningiem w poprzedniej edycji, powtórzyliśmy warsztaty na temat skaningu laserowego z Szymonem Dudą z Leica Geosystems Polska oraz z Pawłem Chrzanowskim z firmy Dalmierze.pl. Modelowanie chmury punktów poprowadził niezastąpiony BIM Manager arch. Mikołaj Wójcik. Warsztaty były dedykowane osobom chcącym poznać zagadnienia związane ze skaningiem laserowym, wykorzystaniem chmur punktów jej modelowania z wykorzystaniem programu Archicad.

Projektowanie konstrukcji w programie Archicad - warsztaty dla projektantów konstrukcji

Nowością natomiast były warsztaty dedykowane konstruktorom, podczas których uczestnicy modelowali konstrukcje w Archicadzie z arch. Anną Marek a następnie wykonywali obliczenia w oprogramowaniu FEM-Design z konstruktorem Markiem Krawczykiem. W trakcie warsztatów uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z zasadami modelowania BIM, tworzenia modelu analitycznego konstrukcji w programie Archicad oraz współpracy z programami obliczeniowymi FEM.

Nowe Oblicze BIM - w jakiej formule odbędzie się za rok?

Cieszymy się, że z roku na rok popularność cyklu warsztatowego rośnie, a bilety wyprzedają się w piorunująco szybkim tempie. Jesteśmy dumni z tego, że społeczność architektów i inżynierów w Polsce stale rozwija swoje umiejętności i dzięki najnowocześniejszym technologiom pracuje wydajniej i szybciej.

Co przyniesie przyszła edycja konferencji Nowe Oblicze BIM? Na to pytanie odpowiemy wkrótce.

Zapraszamy do śledzenia naszych kanałów społecznościowych.

Dziękujemy, że byliście z nami i do zobaczenia wkrótce.

Zespół WSC

Tagi
Produkt
Archicad
Następna aktualność