Skip to main content

Za nami uroczyste nadanie tytułów Kreator Budownictwa Roku 2021. Podczas finałowej gali już po raz jedenasty wyróżnione zostały osoby, firmy oraz produkty i inwestycje kreujące rynek budowlany. Tegoroczną uroczystość otworzył prof. Zbigniew Kledyński, prezes Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa.

Organizator gali – Wydawnictwo Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa uhonorował 54 laureatów prestiżowym tytułem Kreator Budownictwa Roku 2021. W 11. edycji wyróżniono: 18 osób, 18 firm, jak również 18 produktów i inwestycji, wyróżniających się w branży budowlanej.

WSC otrzymało wyróżnienie we wszystkich trzech kategoriach:

  • Osoba – tytuł Kreatora Budownictwa Roku 2021 otrzymał Witold Szymanik, nasz prezes zarządu WSC Witold Szymanik i S-ka Sp. z o.o.
  • Firma – tytuł Kreatora Budownictwa Roku otrzymała nasza firma WSC WITOLD SZYMANIK I S-KA SP. Z O.O.
  • Produkt – tytuł otrzymał flagowy produkt WSC – program Archicad, wielobranżowa platforma wspomagająca projektowanie w technologii BIM.

Na Gali firmę reprezentowali: Iwona Szymanik, wiceprezes Zarządu oraz Maciej Szymanik, członek Zarządu.

Podczas pierwszej części uroczystości odczytany został list Piotra Uścińskiego, sekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii:

„Szczerze gratuluję wszystkim tegorocznym laureatom tytułu Kreator Budownictwa Roku 2021, jak również organizatorom tego wyjątkowego przedsięwzięcia. Od lat już tytuł Kreatora Budownictwa stanowi potwierdzenie najwyższej klasy przedsiębiorczości i kreatywności stawianej innym za wzór do naśladowania. To między innymi dzięki takim osobom i firmom, jak Laureaci dzisiejszej Gali, branża budowlana wyszła obronną ręką z najcięższego okresu pandemii. Ta trudna sytuacja uświadomiła wszystkim, że inwestycje we własny rozwój i innowacyjność technologii są często jedyną szansą na dostosowanie się do rzeczywistości zmieniającej się niekiedy w nieprzewidywalny sposób.”

W dalszej części Justyna Niedźwiecka, rzecznik prasowy GUNB, odczytała list  Doroty Cabańskiej, p.o. Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego:

„Stale zmieniająca się rzeczywistość sprawia, że praca na rzecz budownictwa jest coraz bardziej innowacyjna, przemyślana, odkrywcza, a co za tym idzie coraz bardziej wymagająca. Istotnym zatem jest, aby w takich warunkach zachować właściwą postawę w stosunku do klientów i partnerów na rynku budowlanym. Idea projektu Kreator Budownictwa Roku jest adresowana do tych, którzy potrafią działać na rynku budowlanym w sposób godny naśladowania. Nagroda natomiast stanowi trofeum świadczące o tym, że Laureat wyróżnia się przedsiębiorczością, kreatywnością, świeżym spojrzeniem, pomysłowością i pozytywnym wpływem na branżę. Oferowane przez niego produkty czy inwestycje cieszą się popularnością i uznaniem na rynku”