Autoryzowany dystrybutor Graphisoft Archicad w Polsce. Sprawdź korzyści

wsc
logo2 wsc
WSCAktualności

Wsparcie dla osób uciekających przed wojną w Ukrainie

Wsparcie dla osób uciekających przed wojną w Ukrainie

22/04/2022

Darmowe licencje Archicada oraz dostęp do BIMcloud SaaS

Wspieramy Ukraińskich architektów i inżynierów poszkodowanych w wyniku rosyjskiej agresji na terenie Ukrainy. Od dziś udostępniamy dla nich darmowe licencje programu Archicad oraz dostęp do BIMcloud SaaS.

Wszyscy w zespole WSC jesteśmy głęboko poruszeni wydarzeniami za naszą wschodnią granicą i dokładamy wszelkich starań, aby pomagać każdej osobie, która podjęła decyzję o pozostaniu na terenie objętym wojną lub o przyjeździe do Polski. Firma Graphisoft podjęła decyzję o wsparciu uciekających z Ukrainy architektów i inżynierów poprzez zaoferowanie im bezpłatnie, na pół roku licencji programu Archicad 25 i dostępu do BIMcloud SaaS. Działania te mają na celu zapewnienie dotkniętym przez wojnę specjalistom łatwego dostępu do oprogramowania do projektowania i współpracy niezależnie od miejsca, w którym się w obecnej sytuacji znaleźli. Wsparcie jest dostępne zarówno dla Ukraińców jak i dla polskich firm zatrudniających osoby dotknięte wojną. Wszyscy pracownicy WSC, nasi Przedstawiciele oraz firma Graphisoft, mamy nadzieję, że to działanie pomoże rozwiązać choć jeden z problemów, z którymi mierzą się nasi przyjaciele z Ukrainy.

Poszukujemy pracy zdalnej dla ukraińskich architektów

Z powodu wojny na Ukrainie i potrzeby pomocy ukraińskim architektom, przyłączyliśmy się do inicjatywy pomocowej organizowanej przez TUBĄDZIN DESIGN AWARDS.

W ramach tej pomocy utworzony został pomocowy HUB – inicjatywa ułatwiająca komunikację pomiędzy biurami w Polsce i na świecie a architektami pozostającymi w Ukrainie. Łączenie zainteresowanych osób i wymiana informacji między nimi ułatwia znalezienie pracy zdalnej dla architektów, którzy zdecydowali się pozostać na terenie Ukrainy. Szczegółowe informacje o tym jak dołączyć do akcji i nawiązać współpracę ze specjalistami z Ukrainy dostępne są na stronie Tubądzin Community.

W pomoc Ukrainie zaangażowała się również Izba Architektów RP, która w ciągu najbliższych dni uruchomi na swoich stronach internetowych możliwość wystąpienia o oprogramowanie Archicad i dostęp do BIMcloud SaaS dla wszystkich zrzeszonych w niej architektów, którzy zatrudnią projektantów i inżynierów z Ukrainy.

Zbiórka #Friends4Ukraine

Prosimy także o wsparcie zbiórki #Friends4Ukraine, którą wraz ze swoimi przyjaciółmi organizuje w Wielkiej Brytanii Katarzyna Szymanik, córka Witolda Szymanika, założyciela i prezesa firmy WSC. Na dzień 21 marca udało im się zebrać ponad 250 tysięcy złotych (ponad 45 tysięcy funtów), które są przeznaczane na zakup sprzętu ochronnego, środków medycznych i odpowiednich ubrań dla Ukraińskich żołnierzy i wojsk obrony terytorialnej. W ostatnim czasie wsparliśmy zbiórkę poprzez zakup i transport m.in. kamizelek ochronnych, hełmów, apteczek wojskowych i noktowizorów, które już znajdują się na terenie Ukrainy.

Tagi
Produkt
Archicad
Kategorie aktualności
Newsy