Autoryzowany dystrybutor Graphisoft Archicad w Polsce. Sprawdź korzyści

wsc
logo2 wsc
WSC

Baza wiedzy

Widok:

28.11 / 2022

Zapisywanie modelu IFC – konwersja danych

W ustawieniach translatora IFC dostępne są dwie metody przekazania parametrów i właściwości elementów modelu natywnego do modelu IFC: mapowanie właściwości i konwersja danych.
10.06 / 2022

Solibri a komunikacja w standardach IFC i BCF

Solibri wpisuje się w pracę w standardach BIM w bardzo wielu aspektach. Na tym filmie prezentujemy w jaki sposób standardy OPEN BIM (IFC i BCF) umożliwiają skuteczne przekazywanie informacji o problemach znalezionych w projekcie.
10.06 / 2022

BIM dla budownictwa

Sposób pracy w programie Archicad, polegający na wykorzystaniu wirtualnego modelu budynku i zaawansowanych narzędzi zgodnych z metodyką BIM, umożliwia realizację inwestycji na najwyższym poziomie.
10.06 / 2022

Standard BCF

Prostym a jednocześnie ciekawym i użytecznym rozwiązaniem jest standard BIM Collaboration Format (BCF). Jest on zwykle kojarzony z możliwością przesyłania notatek powiązanych z modelem BIM lub jego elementami.
10.06 / 2022

Zasady modelowania a technologia BIM

Wymagania BIM co do modelowania możemy opisać stwierdzeniem „modelujemy tak jak budujemy”. Zasady modelowania
10.06 / 2022

Podstawy wykorzystania standardu IFC w programie Archicad

IFC (Industry Foundation Classes) to otwarty format wymiany danych. Powstał z myślą o ułatwieniu międzydyscyplinarnej współpracy z wykorzystaniem cyfrowych modeli w branżach AEC (architekci / inżynierowie / konstruktorzy).
10.06 / 2022

Jak zacząć projektować w BIM

Akronim BIM bez wątpienia jest już dobrze znany architektom. Wciąż jednak nie do końca zdajemy sobie sprawę, na czym właściwie polega ta technologia, jak bardzo jest innowacyjna, jaka jest jej teraźniejszość i przede wszystkim, jaka jest jej przyszłość. Ważne, by jak najszybciej się z nią zapoznać – w przeciwnym razie rewolucja BIM odbędzie się bez nas.
10.06 / 2022
Archicad

Archicad to BIM

Na filmie prezentujemy podstawowe zasady pracy w Archicadzie, w standardach BIM.
10.06 / 2022

Tworzenie zestawień w Solibri

Zastosowanie Solibri to nie tylko skuteczna ocena poprawności projektu. To również doskonałe narzędzie do tworzenia zestawień i przedmiarów będących podstawą decyzji na różnych etapach realizacji inwestycji.
10.06 / 2022

Połączenie Archicada z Solibri

Połączenie ARCHICAD – Solibri umożliwia skuteczną i łatwą komunikację oraz szybkie wykorzystanie wyników analizy modelu ułatwiając bieżącą kontrolę i zapewniając wysoką jakość projektu.
10.06 / 2022

Połączenie Archicada z Solibri Office

Przykład integracji cyfrowych narzędzi do projektowania, komunikacji międzybranżowej i kontroli jakości projektu.
10.06 / 2022

Solibri, czyli jak usprawnić komunikację międzybranżową

BCF Live Connector programu Solibri umożliwia synchronizację notatek pomiędzy wszystkimi uczestnikami procesu projektowego i realizacji inwestycji niezależnie od platformy modelowania jakiej używają.
10.06 / 2022

Współpraca Archicad 24 z BIMcollab

W programie Archicad 24 dostępny jest dodatek Menedżer BCF firmy BIMcollab.
Jakie wydarzenia wspieramy? Wartościowe.
Jakość i kształt naszego przyszłego otoczenia przestrzennego zależeć będzie od obecnych studentów kierunków architektonicznych.

Odpowiemy chętnie na wszystkie pytania, pomożemy zorganizować warsztaty. Rozwijaj się, a my wesprzemy Twoją inicjatywę, napisz: wsc@wsc.pl

Dołącz do ARCHICLUBu i skorzystaj z indywidualnych szkoleń

ARCHICLUB - to dostęp do bezpłatnych obiektów bibliotecznych, szkoleń, rabatów i dodatkowych promocji