Do sprawnego i efektywnie projektowania potrzebujemy odpowiednich narzędzi. To oczywisty wymóg czasów. Dziś projekt powinien powstawać szybko, a jego forma musi być czytelna i zrozumiała dla współpracujących z architektami specjalistów branż technicznych, także dla tych związanych z marketingiem czy eksploatacją budynków. A zatem projektanci potrzebują narzędzi, które nie tylko pozwolą zaoszczędzić ich czas ale także umożliwią bezproblemowe, efektywne konsultacje branżowe a na koniec – przedstawienie projektu w efektownej, odpowiadającej potrzebom klienta formie.

Bez względu na to, czy projektowanie zaczyna się od rysunku, modelu, czy przedstawionej szkicem  projektowej idei, Rhino, dzięki narzędziom które posiada,  pozwala perfekcyjnie modelować obiekt, jednocześnie tworząc dokładną dokumentację techniczną. W efekcie otrzymujemy projekt gotowy do renderowania, animacji, a także do konsultacji branżowych.

Rhino to wielozadaniowe narzędzie, umożliwiające pracę koncepcyjną, edytowanie, analizowanie, dokumentowanie, renderowanie, animowanie, przekształcanie krzywych i powierzchni NURBS, brył, chmur punktów i siatek. Jedynie niewystarczające możliwości techniczne komputerów mogą stanowić barierę dla wykorzystania wszystkich atutówi Rhino w pracy nad dużymi i skomplikowanymi projektami.

  • Narzędzie do modelowania 3D, o poziomie zaawansowania spotykanym jedynie w oprogramowaniu droższym nawet do 50 razy. Z Rhino można stworzyć każdy kształt, który projektant sobie wyobrazi (a nawet taki, którego wyobraźnią z trudem ogarnia).

  • Narzędzie o precyzji projektowania potrzebnej do tworzenia nie tylko architektury ale także innych obiektów, począwszy od biżuterii, przez meble po jacht, czy samolot.

  • Kompatybilność ze wszystkimi programami przeznaczonymi do projektowania, CAM, analizowania, renderowania czy animowania.

  • Rhino umożliwia otwieranie i naprawianie siatek punktów oraz nawet najbardziej skomplikowanych plików IGES oraz STEP.

  • Rhino jest tak proste i intuicyjne w obsłudze, że pozwala skupić się wyłącznie na projektowaniu i modelowaniu – obsługa program po prostu nie absorbuje uwagi użytkownika.

  • Rhino działa sprawnie nawet na zwykłym laptopie. Nie wymaga zaawansowanego, specjalnego sprzętu.

  • Rhino jest przyjazne: przystępna cena, łatwość użytkowania, brak wymagań dotyczących sprzętu, brak opłat za używanie. Gdyby jednak było potrzebne wsparcie techniczne to jest ono bezpłatne.

  • Zoo przechowujące licencje w jednym miejscu i pozwalające na dzielenie się nimi z innymi użytkownikami Rhino w sieci.