Skaner Leica BLK360 oraz aplikacja Leica Cyclone FIELD 360 to fantastyczne i niezawodne połączenie sprzętu i oprogramowania. Pozwala w prosty sposób tworzyć precyzyjną dokumentację 3D – od pomiaru po gotowy model do pracy w Archicadzie.
Jak działa aplikacja Leica Cyclone FIELD 360?
Leica Cyclone FIELD 360 to intuicyjne narzędzie do zarządzania skanami i chmurą punktów bezpośrednio z tabletu. Pozwala tworzyć projekty, nadawać im strukturę i na bieżąco kontrolować wyniki pomiarów. Obejrzyj poniższy film nagrany przez BIM Managerów z WSC, Maćka Szymanika i Mikołaja Wójcika i zobacz jak wygląda skanowanie w praktyce.
Jak stworzyć nowy obiekt i rozpocząć skanowanie?
Aby stworzyć nowy obiekt wystarczy nadać mu nazwę, wskazać lokalizację i połączyć się ze skanerem Leica BLK360. Następnie – jednym kliknięciem – można rozpocząć proces skanowania, który rejestruje zarówno chmurę punktów, jak i zdjęcia panoramiczne.
Gęstość chmury punktów można ustawić na dowolną dokładność: od uproszczonego pomiaru, który wówczas trwa 20 sekund, po najbardziej dokładny (trwa ok. 1,5 minuty).
Ta prosta aplikacja umożliwia pełną kontrolę nad parametrami pomiaru. W filmie Maciek Szymanik z WSC, pokazał również, jak zmienić gęstość chmury punktów, dostosowując ją do potrzeb projektu – od szybkiego podglądu po skan o wysokiej szczegółowości.
Ustawienia i zarządzanie danymi skanu?
Zobacz także jakie są możliwości zmiany położenia skanera w terenie, a także sposób, w jaki kolejne skany łączą się automatycznie dzięki technologii VIS. Dzięki niemu tworzą spójny model przestrzeni.

Jak podejrzeć chmurę punktów?
Gotowa chmura punktów wyświetlana jest bezpośrednio na tablecie, co pozwala natychmiast ocenić jakość pomiaru i kompletność danych.
Skanery Leica BLK360 w połączeniu z aplikacją Cyclone FIELD 360 to niezawodne rozwiązanie dla architektów, inżynierów i projektantów.
WSC jako Partner Technologiczny przy inwentaryzacjach
Oferujemy wsparcie w doborze sprzętu i oprogramowania do skanowania oraz integracji danych z projektami BIM. Jako WSC jesteśmy Partnerem Technologicznym dla branży budowlanej. Chętnie wdrożymy Twoją pracownię do wykorzystania technologii pomagającej szybciej mierzyć, tworzyć zaawansowane obmiary, skany i kompletne inwentaryzacje.
Pamiętaj, jeżeli chcesz tworzyć dokładne modele 3D – zacznij skanować z WSC.
Skontaktuj się z nami: wsc@wsc.pl .