Autoryzowany dystrybutor Graphisoft Archicad w Polsce. Sprawdź korzyści

wsc
logo2 wsc
Powrót

Import plików SKP w formacie 2022

data publikacji:

12.02 / 2023

ostatnia aktualizacja:

13.02 / 2023

Po ostatnich zmianach w portalu 3Dwarehouse wielu użytkowników Archicada utraciło możliwość szybkiego wczytywania plików w formacie SKP

Opis problemu
Portal www.3Dwarehouse.sketchup.com z początkiem lutego tego roku przestał udostępniać modele do programu SketchUp w formacie 2019, który jest odczytywany przez wszystkie ostatnie wersje Archicada. Również bezpłatna wersja SketchUp Free, uruchamiana w przeglądarce, po ostatnich zmianach nie zapisuje już modeli do formatu 2019.

Rozwiązanie problemu

Archicad 26. W przypadku tej wersji wczytywanie plików SKP w formacie 2022 jest możliwe po uaktualnieniu co najmniej do wersji oznaczonej Build 4019 (tzw. Update 2). Link do wersji instalacyjnej uaktualnienia znajduje się w Archicadzie w menu Pomoc/Sprawdź uaktualnienia.

Archicad Start Edition 2023. Wersja ta standardowo czyta pliki SKP w wersji 2022, nie są wymagane żadne dodatkowe działania.

Archicad 25 oraz wcześniejsze/ Archicad Start Edition 2022 oraz wcześniejsze. Zalecane jest upgrade do najnowszej wersji programu (Archicad 26/Archicad SE 2023). Jako alternatywę można wykorzystać dostępny format DAE (Collada), który pozwala wczytywać modele do Archicada, choć w troche gorszej jakości.

Autorem artykułu jest architekt Rafał Ślęk, BIM Manager w firmie WSC.

Tagi
Produkt

FAQ

Zadaj pytanie naszym ekspertom

*
Przeciągnij i upuść tu pliki, lub przeglądaj pliki z dysku
*