Autoryzowany dystrybutor Graphisoft Archicad w Polsce. Sprawdź korzyści

wsc
logo2 wsc
Powrót

Procesory Apple Silicon a Archicad

data publikacji:

11.02 / 2023

ostatnia aktualizacja:

07.03 / 2023

Użytkownicy komputerów firmy Apple z najnowszymi procesorami opartymi o architekturę ARM mogą już skorzystać z oficjalnej wersji Archicada 26, która w pełni wykorzystuje ich możliwości!

Ta wersja oferuje znaczące ulepszenia w wydajności na komputerach z procesorami M1 (Max, Pro, Ultra), M2 oferowanymi przez firmę Apple. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, polecam artykuł producenta opisujący szczegółowo nową wersję: Archicad for Apple silicon.

Pełna komercyjna wersja Archicada 26 dostępna jest od 24-tego października w języku angielskim (wersja INT zadziała również ma zabezpieczeniu licencyjnym do wersji polskojęzycznej). W grudniu udostępnionych zostało kilka kolejnych wersji językowych (UKI, AUS, NZE, GER, AUT) a wersja polskojęzyczna dostępna jest od 24 lutego 2023.

Wersja polskojęzyczna Archicad 26 dostępna jest pod linkiem: https://graphisoft.com/downloads/archicad/install/AC26/POL

Natywny Archicad 26 na Apple Silicon posiada te same funkcjonalności co wersja Intel lecz działa znacznie szybciej! Testy wykonane przez firmę Graphisoft wskazują na przyspieszenie wydajności o około 40% w różnych obszarach działania Archicada. Ze szczegółowym opisem testów można zapoznać się klikając tutaj >>>.

Wersja Intel ma komputerach z nowymi procesorami

Standardowa wersja Archicad 26 (oraz niektóre wcześniejsze) nadal będzie działać na komputerach z architekturą ARM i podobnie jak dotychczas będzie odbywać się to poprzez emulację Rosetta. Środowisko Rosetta uruchamiane jest w takim przypadku automatycznie i działa niewidocznie dla użytkownika zapewniając pełną kompatybilność aplikacji pisanych pod procesory Intel.

Uwaga użytkownicy wersji Start Edition!

Najnowsza wersja Archicad Start Edition 2023 w języku polskim dostępna jest również w wersji na komputery Apple z nowymi procesorami!

Wersja polskojęzyczna Archicad Start Edition 2023 dostępna jest pod linkiem: https://graphisoft.com/downloads/archicad/install/AC2023SE/POL/

Dodatki do Archicada

Większość programów dodatkowych (plugin, add-on) posiada już odpowiednią wersję instalacyjną dla Archicada na komputerach z procesorami Apple Silicon. Użytkownicy programu Twinmotion muszą jednak poczekać na odpowiedni plugin, który firma Epic Games obiecuje wydać w najbliższym czasie. Zaleca się zachowanie wersji Intel Archicada z zainstalowaną dotychczasową wersją pluginu.

Tagi
Produkt

FAQ

Zadaj pytanie naszym ekspertom

*
Przeciągnij i upuść tu pliki, lub przeglądaj pliki z dysku
*